Završeno 3. i 4. kolo nacionalnog prvenstva u ragbiju 10s

U jutros odigranom drugom i trećem kolu nacionalnog prvenstva u Podgorici, ekipa “Arsenal”-a iz Tivta ostvarila je dvije pobjede. U meču protiv “Crvena stijena” iz Podgorice, “Arsenal” je pobijedio rezultatom 26:12, dok su u susretu protiv “Mornar”-a iz Bara pobijedili rezultatom 33:5.

Pored ova dva meča, Ragbi klub “Budućnost” iz Podgorice je izgubila obje utakmice i to 39:0 od “Mornara” i 25:10 od “Crvene stijene”.

U prvom meču “Crvena stijena” je pružila jak otpor Tivćanima i na poluvrijeme su pošli sa neriješenim rezultatom 5:5. U drugom poluvremenu pad u igri Podgoričana, a dominantnost Tivćana, koji su na kraju slavili.

U drugom meču Barani su rutinski savladali “Budućnost” i čekali okršaj sa Tivćanima.

U trećem kolu, podgorički derbi, sa mnoštvo lijepih poteza i šuteva. “Budućnost” je pokazala da ipak može da igra sa mnogo jačom i iskusnijom ekipom od sebe, kao što je “Crvena stijena”, te se u budućnosti očekuje mnogo od njih.

U četvrtom kolu, trenutno dvije najbolje ekipe, u kojoj je ovaj put Arsenal pobijedio skoro identičnim rezultatom od prošlog vikenda.

🗣️ “Arsenal” je trenutno lider na tabeli u ovoj disciplini, iako ima isti broj bodova kao i “Mornar”, zbog boljeg međusobnog skora od samo dva poena. Tivćani su domaćini naredna dva kola, kada će biti završen prvi dio sezone 2023/24.